Raskustekk ja rasedus


lust.

Rahutu uni raseduse ajal ei ole üldse ebatavaline. Raske on leida head asendit, hormoonide tase on pidevas muutumises, selg valutab ning ärevus suure elumuutuse eel – need tegurid võivad põhjustada unehäireid.

Raskusteki hea mõju võib olla lahendus nendele probleemidele, aga kas raskustekk võiks sobida rasedatele? Enamus lapseootel naistele on raskustekk täiesti ohutu valik ning võib olla pigem rasedust toetav faktor.

Leevendab stressi ja ärevuse sümptomeid

Stress ja ärevus on sümptomid, mis paratamatult kaasnevad uue olukorra ja teadmatusega. Raskustekk avaldab sügavuti minevat stimulatsiooni kehale, sh närvisüsteemile, mis suurendab ajus heaoluhormoonide tootmist, seega tekitab turvalise ja rahuliku tunde.

Seljavalu, kasvav kõht ja kõrvetised võivad tekitada tunde, et kvaliteetse une saamine on ilmvõimatu. Raskustekk võib siin olla abimeheks. Teki raskus alandab pulssi ning rahustab hingamist, mis aitab kergemini lõõgastuda ja rahulikumalt uinuda ning tagab kvaliteetse une. Spetsialistid leiavad, et lapseootel naistel on kõige õigem magada külili. Raskustekk aitab harjutada külili magamist, juhul, kui ollakse harjunud magama mõnes muus asendis. Raskustekk aitab fikseerida külili asendit ning teki raskus takistab öist keeramist harjunud asendisse.

Leevendab rahutute jalgade sündroomi

Rahutute jalgade sündroom on kesknärvisüsteemi häire, mis tekitab vastupandamatut soovi jalgu liigutada. Raseduse ajal võib ilmneda just selline kaebus, mis muutub valdavaks enne magama jäämist. Rahutute jalgade sündroomi puhul tuleks teha uneharjumustes korrektuure, mille puhul võib suureks abiks olla raskustekk, mis on pehme ja avaldab kerget survet närvisüsteemile, lihastele ja liigestele, vähendades stressi ja ärevust ning parandades une kvaliteeti. Raskusteki valides soovitame valida raskuse, mis vastab 10 protsendile raseduseelsest kehakaa


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *