Kui raske peaks raskustekk olema?

kui raske peaks olema raskustekk

Rusikareegel on, et tekk võiks kaaluda 10% tekiomaniku kehakaalust. Raskusteki eesmärk on tagada kvaliteetne uni ja mugav ning mõnus tunne, sellepärast on oluline, et tekk ei oleks liiga raske. Samas ei tohi raskustekk ka liiga kerge olla, sest siis ta ei täida oma eesmärke.

Raskustekk lapsele

Kindlasti tuleks arvestada lapse vanuse, suuruse ja kehakaaluga. Alla kaheaastased lapsed ei peaks raskustekiga magama ja alla viieaastaste puhul tuleks eelnevalt konsulteerida arstiga. Üldiselt soovitatakse lastele tekiraskuseks 10% kehakaalust pluss pool kuni üks kilogramm lisaks.

Raskustekk täiskasvanule

Raskusteki funktsionaalsuse tagamiseks soovitame lähtuda kaalust, pikkusest ning millal tekki kasutama hakatakse. Hea une tagamiseks tuleks arvestada kehamõõtudega ning tekisuurus peaks koos väikse varuga katma korralikult kogu keha, lisaks soovitame raskustekki kasutada üksinda. Üldiselt on parim raskustekk klassikalise suurusega 150 x 200 cm.

Väiksemaid tekke, mis kogu keha ei kata, soovitame kasutada reisimiseks. Väiksemat mõõtu raskustekid peaks olema eriti sobilikud neile, kellel on ADHD diagnoos. Samuti saavad väiksemast raskustekist abi inimesed, kes kardavad lendamist, sest raskusteki mõju rahustab ja tagab mugavama tunde.


One response to “Kui raske peaks raskustekk olema?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *