Raskustekk ja seljavalu

raskustekk ja seljavalu

Seljavalu on väga levinud probleem, mille põhjuseid võib olla palju, aga tihtilugu on selleks lülisambale mõjuv koormus. Seljavaluga võib kaasneda hulgaliselt erinevaid kaebusi, nagu selja kiire väsimine koormusel, jalgadesse kiirguvad valud ning lihaskrambid. Seljavalu võib takistada korralikku magamist ja vähendab elukvaliteeti. Üheks abimeheks võib seljavalude korral olla raskustekk.

Raskustekk toob hea une

Raskusteki funktsionaalsus aitab kaasa melatoniini – hea une hormooni – tootmisele. Tänu raskusele vabastab organism samuti oksütotsiini, serotoniini ja dopamiini – hormoone, mis rahustavad, aitavad stimuleerida keha ning samuti parandada und. Samal ajal väheneb organismis kortisoli osa, mida kutsutakse ärkveloleku hormooniks.

Raskustekk kui looduslik valuvaigisti

Endorfiinid on keha looduslik valuvaigisti, mida keha hakkab tootma, kui tuntakse valu või stressi. Endorfiini tase tõuseb ka juhul, kui tegeled rahuldust pakkuva tegevusega – milleks on korralik uni. Raskustekk avaldab kerget survet kehale, masseerib lihaseid ja liigeseid, mis aitab vähendada valu seljas.


One response to “Raskustekk ja seljavalu”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *