Parimad raskustekid täiskasvanutele ja lastele


Parim raskustekk on individuaalne ja sõltub eelkõige raskusest. Peale selle on oluline ka teki täitematerjal ning materjal, millest on tehtud tekikate.

Millised on parimad raskustekid Eestis

  • Dreamsville raskustekk
  • Dormeo raskustekk
  • Motonet raskustekk

Dreamsvillei raskustekk

Dreamsvillei raskustekid kasutavad Eestis saadaolevatest raskustekkidest kõige kvaliteetsemaid materjale. Lisaks saad tekiga kaasa minky fliisist eemaldatava tekikoti.

Dormeo raskustekk

Dormeo raskustekk on suurepärane valik tuntud brändilt.

Motoneti raskustekk

Eestis saadaolevatest raskustekkidest soodsaim. Materjalid ei ole taaskasutavad, kuid raskus on piisav saamaks kasu tervislikest omadustest.

Milline raskusteki kaal on minu jaoks parim?

Soovituslik raskusteki kaal on vähemalt 10 protsenti kasutaja kehakaalust. See jaotis annab kiireid juhiseid sobiva raskust kandva teki valimiseks ja vastab korduma kippuvatele küsimustele kehakaalu langetamise kohta.

Kas raskustekk võib olla liiga raske?

Raskustekid on üldjuhul ohutud, kuid iseenesest mõistetavalt võib tekk olla liiga raske. 10% kehakaalust on hea turvaline kaal, millega alustada.. Kui esialgse raskusega ära harjuda, võib proovida ka raskemaid tekke.

Millised on raskustekkide tervisele kasulikud omadused

Raskustekid võivad vähendada ärevust ning parandada unekvaliteeti.

Muud positiivsed efektid, mida võib raskustekiga magamisest oodata:

  • Ärgates puhanum tunne
  • Stressi alandamine
  • Fibromüalgia sümptomite leevenemine
  • Auditistide rahustamine
  • Parem mälu
  • Tuju tõusmine

Raskustekk parandab tuju

Kui öine rahutu uni ja visklemine toob kaasa kehva enesetunde ning sagedase kehva ning kergelt muutliku tuju, võiks kaaluda raskusteki ostmist. Raskustekkide positiivne mõju üldisele tujule on kasutajate seas sagedane tagasiside.

Raskustekk aitab teil lõdvestuda, stimuleerides hormooni serotoniini taset, mis reguleerib tuju. Langenud stressihormoonide tase toob kaasa ülekoormuse tunde languse.

Kuidas raskustekid valu leevendavad?

Kroonilise valuga kaasneb kõrge kortisooli tase, vähenenud serotoniini tase ja nõrk uni. Keha põletikunäitajad suurenevad ning taastumine aegulustub. Nagu varem mainitud langetab raskustekiga magamine stressihormoonide nagu kortisooli taset ning suurendab serotoniini taset. Sügavam ning vähem katkendlik uni aitab kehal kiiremini taastuda, regenereerida kahjustunud kudesid ning vähendab ülitundlikkust valule ning kroonilistele vigastustele.

Raskustekid võivad võidelda fibromüalgia sümptomitega

Fibromüalgia on intensiivselt valulik ja püsiv valuhäire, mis võib põhjustada tõsiseid unehäireid ja väsimussümptomeid. Fibromüalgia puhul aitavad raskustekid leevendada selliseid sümptomeid nagu valu ja unehäired.

Raskustekid võivad ravida “rahutute jalgade” sümptomeid

Rahutute jalgade sündroom võib muutuda korduvaks uneprobleemiks. Kuigi selle veidra haiguse vastu ei ole ametlikult ravi olemas, aitab raskustekiga magamine leevendada rahutute jalgade sümptomeid – paljud kasutajad kinnitavad sümptomite täielikku kadumist.

Kuidas raskustekid töötavad?

Raskustekk on spetsiifilise täidisega täidetud tekk. Tavatekiga võrreldes raskemast materjalist täidis muudab teki raskemaks. Täidisen kasutatakse tihti klaas- või plastikkuule. Täidise jaoks on õmmeldud üle kogu teki väikesed taskud, et takistada kogu täidise kogunemist ühte teki serva või nurka. Raskusteki positiivsed omadused lähtuvad puutesurve teooriast – suurem raskus surub teki rohkem vastu keha ning see tekitab inimeses kõrgema turvatunde – justkui keegi hoiaks või kallistaks neid ning stimuleerib heaolu hormoonide tootmist.

Kas raskustekiga on palav magada?

Üldjuhul mitte. Raskustekid on tavaliselt keskmise teki paksuse ning soojapidavusega. Sooja saab reguleerida ka erinevatest kangastest tekikottidega, mõned kangad püsivad jahedana ka vastu sooja keha olles, samas kui teised kangad on tuntud oma soojapidavuse poolest ning peaksid sobima inimestele, kes külma suhtes tundlikumad ja kelle jaoks raskustekk üksi võib jääda külmaks.

Kuidas raskustekki pesta?

Raskustekkides kasutatakse tihti materjale, mis hoiavad kaua puhtust tänu nende antibakteriaalsetele omadustele, seega ei tule neid tihti pesta.

Kui siiski peaks tekkima vajadus pesemiseks, on hea teada, et suurt osa raskustekke saab pesta pesumasinaga, kuid tuleks jälgida pesumasina juhendit pestava pesu kaalupiirangu osas. Raskustekid võivad nii mõnegi pesumasina soovituslikku kaalupiirangut ületada.

Temperatuur


Raskustekkidel on kaasas tootjapoolne silt koos kasutusjuhendiga. Üldjuhul 30 kraadi on turvaline temperatuur, millega raskustekke pesta, mõne tootja tekid taluvad ka 40 kraadist veetemperatuuri.

Pesuvahendid

Kasutada tuleks õrnatoimelisi pesuvahendid ning vältida kangapehmendajaid.