Kuidas pesta raskustekki?


Raskustekid on viimastel aastatel muutunud populaarsemaks, sest need võivad aidata une tervist parandada. Mõned magajad on avastanud, et raskustekid parandavad unetust, ärevust ja rahutust. Kui teil on raskustekk, tuleb see paratamatult puhastada. Tekid imavad üldiselt kehaõlisid ja higi ning võivad kokku puutuda lekete ja mustusega. Raskusteki puhastamisel tuleb meeles pidada mõnda asja.

Raskus teki hooldamine

Enne raskusteki pesemist tuleks tutvuda ettevõtte kodulehel oleva etiketi või tootja kasutusjuhendiga. Raskustekid on ehituselt rasked ja neid ei saa nii lihtsalt pesta kui tavalisi tekke. Hooldusmeetodid erinevad olenevalt täidise tüübist ja kanga materjalist. Seetõttu uurige kindlasti enne puhastamist, kuidas konkreetset tekki hooldada.

Raskustekilt pleki eemaldamine

Enne raskusteki puhastamist, tuleks mõelda paarile asjaolule. Esimene on tegelikult kui palju tekk tegelikult puhastamist vajab. Kui tekk vajab ainult pleki puhastamist, töödelge neid plekke pehme seebi, pesuvahendi või plekieemaldajaga, loputage külma või sooja veega ja kuivatage tekk õhu käes. Saate vältida mustuse sisseimbumist, puhastades selle kohe pärast selle ilmumist.

Raskusteki pesemine

Tekikatete puhul kaaluge ainult katte, mitte kogu teki eemaldamist ja pesemist. Tekikotte võib sageli masinas pesta ja kuivatada, kuid esmalt kontrollige hooldussildi.

Kui on vaja raskustekki pesta, siis võib seda pesta masinas või käsitsi kraanikausis. Igal juhul ei talu paljud raskusega tekid kuuma vett, seega vali pehme pesuvahend, mis ei sisalda valgendit ja pese tekk külma või leige veega. Loputage tekk hästi ning olenevalt pesumasina kaalupiirangust võid teki viia hoopis pesukeskusesse.

Raskusteki kuivatamine

Üldiselt on kõige parem asetada raskustekk tasaseks ja seda aeg-ajalt raputada, et sisu kuivaks ja ühtlaselt hajuks ning seejärel õhu käes kuivaks. Kui panete teki kuivatisse, kasutage madalat või keskmist seadistust ja eemaldage see kohe, kui see kuivab. Enne uuesti kasutamist veenduge, et tekk on täiesti kuiv. Raskustekki pole vaja triikida.

Mõned soovitused raskusteki pesemiseks:

  1. Enne raskusteki pesemist kontrollige hooldusetiketti, et veenduda, et see on masinas pestav.
  2. Kui pesete kodus pesumasinas, siis kkülma vee ja pehme pesuvahendiga õrna tsükliga.
  3. Viige pesulasse kui tegemist on raskema raskustekiga.
  4. Vältige kangapehmendajaid ja pleegitusaineid.
  5. Plekke tuleb puhastada õrna pesuvahendiga ja vaid pleki koha pealt
  6. Laotage tekk suurele pinnale tasaselt, et see kuivaks ühtlaselt.

One response to “Kuidas pesta raskustekki?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *