Sinise valguse prillide eelised

Sinise valguse prillid

Tõenäoliselt olete näinud inimesi, kes kannavad tööl või väljas siniseid prille, ja mõelnud, mis segadus see veel on. Algselt mõeldud inimestele, kes veedavad pikki tunde ekraanide ees, muutuvad sinise valgusega prillid nüüd populaarsemaks, et võidelda sinise valguse kahjulike mõjudega. Mis aga täpselt on sinise valgusega prillid ja kuidas need töötavad? Jätkake lugemist, et teada saada.

Mis on sinine valgus?

Olete ilmselt varem kuulnud sinisest valgusest, aga mis see täpselt on? Sinine valgus on valguse tüüp, mida kiirgavad ekraanid, näiteks arvutid, sülearvutid, telefonid ja tahvelarvutid. Sellel valgusel on lühem lainepikkus kui teistel nähtava valguse spektri värvidel, mis tähendab, et sellel on rohkem energiat.

See ei pruugi tunduda suure asjana, kuid kui vaatate ekraani pikemat aega, võib kogu see lisaenergia teie silmadele kahjulik olla. Tegelikult võib liiga palju sinise valgusega kokkupuudet põhjustada selliseid sümptomeid nagu silmade väsimus, peavalud ja unehäired. Selles ajaveebipostituses käsitleme kõike, mida peate teadma sinise valguse kohta, sealhulgas seda, kuidas vähendada kokkupuudet ja kaitsta silmi.

Kuidas sinine valgus teie silmi mõjutab?

Nagu varem mainisime, on sinisel valgusel lühem lainepikkus ja rohkem energiat kui teistel nähtava valguse spektri värvidel. Kui vaatate pikka aega ekraani, võib see lisaenergia teie silmadele kahjulik olla. Mõned sinise valgusega kokkupuute kõige levinumad mõjud on järgmised:

– Silmade koormus

– Peavalud

– Unehäired

– Kuivad silmad

-Vesised silmad

-Ähmane nägemine

Lisaks nende sümptomite lühiajalisele tekitamisele võib liiga palju sinise valgusega kokkupuudet põhjustada ka pikemas perspektiivis tõsisemaid probleeme. Näiteks on sinise valgusega kokkupuude seotud suurenenud kollatähni degeneratsiooni riskiga – seisund, mis võib põhjustada pimedaksjäämist. Lisaks võib öine kokkupuude sinise valgusega häirida teie ööpäevarütmi ja raskendada uinumist.

Kuidas saate vähendada kokkupuudet sinise valgusega?

Sinise valgusega kokkupuudet saate vähendada mitmel erineval viisil.

-Kasutage arvutiprille: nendel spetsiaalsetel prillidel on kollane toon, mis aitab ekraanilt osa sinisest valgusest välja filtreerida. Kui töötate arvutiga pikka aega, võivad arvutiprillid aidata vähendada selliseid sümptomeid nagu silmade väsimus ja peavalu.

– Tehke pause: tehke umbes iga 20 minuti järel paus ekraani vaatamisest ja laske silmadel puhata. Proovige ruumis midagi muud vaadata või mõneks sekundiks silmad sulgeda.

-Ekraaniseadete kohandamine: paljudel seadmetel on sisseehitatud seaded, mis võimaldavad teil reguleerida ekraani kiirgava sinise valguse hulka. Näiteks iPhone’is saate avada Seaded > Ekraan ja heledus > Öine nihe, et ajastada, millal telefon hakkab automaatselt vähendama oma kiirgava sinise valguse hulka.

-Kasutage öösel hämaramaid tulesid: kui teil on pärast öist ekraani vaatamist unehäired, proovige õhtuti kasutada hämardavaid tulesid. See annab teie kehale märku, et on aeg hakata magama jääma.

Kuidas sinise valgusega prillid töötavad?

Sinine valgus on teatud tüüpi valgus nähtaval spektril. Sellel on lühem lainepikkus kui teistel värvidel ja see hajub kergemini. Seetõttu on sinine valgus meie silmadele kõige raskem. Liiga palju sinise valgusega kokkupuudet võib põhjustada digitaalset silmade pinget, mis hõlmab selliseid sümptomeid nagu silmade kuivus, väsimus ja peavalud. Samuti võib see häirida meie unetsüklit, pärssides melatoniini tootmist.

Sinise valgusega prillid võivad neid mõjusid leevendada kahel peamisel viisil. Esimene on sinise valguse lainepikkuste filtreerimine enne, kui need teie silmadesse jõuavad. Teine on silmadesse siseneva üldise ereda valguse hulga vähendamine.

Kas sinise valgusega prillid sobivad mulle?

Kui märkate end pärast ekraani ees veetmist sageli selliseid sümptomeid nagu peavalu, väsimus ja silmade kuivus, võivad sinise valgusega prillid olla teie jaoks hea valik. Siniste heledate prillide kandmine vaid paar tundi päevas võib teie enesetunnet oluliselt muuta.

Kui te pole kindel, kas sinise valgusega prillid teile sobivad, soovitame rääkida oma silmaarstiga. Need aitavad teil kindlaks teha, kas teil on digitaalne silmade pinge ja kui jah, siis milline on teie jaoks parim ravikuur.

Kust osta sinise valguse prille?

Siin on 4 parimat kohta, kust osta siniseid prille, mis sobivad igaks sündmuseks:

1. Barton Perreira on veel üks suurepärane võimalus neile, kes otsivad kvaliteetseid siniseid prille. Nende valik pole nii mitmekesine kui Numaweary oma, kuid nad korvavad selle stiilselt. Kui otsite midagi luksuslikumat, on Barton Perreira õige tee. Hinnad algavad umbes 350 USD-st paari kohta.

2. Warby Parker on kolmas suurepärane valik moodsate siniste prillide leidmiseks. Warby Parkerit eristab nende kodune proovimisprogramm – kõigest 5 USD eest saate nende veebist valida 5 paari prille, vaid 5 USD eest saate nende veebisaidilt valida 5 paari prille ja nad saadavad need otse teie ukseni, et saaksite neid enne otsuse tegemist mugavalt oma kodus ette proovida! Kui korralik see on? Raamid algavad 95 USD-st paari kohta.

3. Spectacle teab, et mitte kõik ei taha prillide ostmisele palju raha kulutada, seega pakuvad nad eelarvesõbralikke valikuid alates kõigest 9 USD-st paari kohta! Ja stiiliga ei saa koonerdada – nende valikust leiate palju trendikaid siniseid raame. Neil on ka tellimusteenus “Endless Eyewear” alates 19 USD kuus, kus saate korraga laenutada 3 paari prille (või päikeseprille) ja need välja lülitada nii tihti kui soovite!

4. Viimaseks, kuid mitte vähem tähtsaks, on meil EyeBuyDirect. Nagu Spectacle, pakub ka EyeBuyDirect stiilseid raame taskukohaste hindadega – alates vaid 6 USD-st paari kohta! Lisaks pakuvad nad tasuta standardset kohaletoimetamist kõikidele tellimustele, mis on suuremad kui $50 USD piirnevas Ameerika Ühendriikides (vabandust, Alaska ja Hawaii)! Neil on ka “Virtual Try-On” tööriist, kuhu saate enne ostu sooritamist endast foto üles laadida ja vaadata, kuidas erinevad raamid teie näol välja näevad.

Sinise valgusega prillid aitavad kaitsta teie silmi kahjuliku sinise valguse eest. Kokkupuute vähendamiseks vajalike meetmete võtmine, nagu arvutiprillide kasutamine ja sagedased pausid, võivad aidata vähendada selliseid sümptomeid nagu silmade väsimus, peavalud ja unehäired. Kui puutute sageli kokku sinise valgusega, pidage nõu oma silmaarstiga, et näha, kas sinise valgusega prillid sobivad teile.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *